CESTA HRDINY PRO MANAŽERY

Každý z nás je hlavním hrdinou nebo hrdinkou ve svém životním příběhu.
Každý z hrdinů má své poslání.
Každý má své silné a slabé stránky, své trumfy a slepá místa, každý zažívá úspěchy i neúspěchy, radosti i strasti, poblouznění i deziluze.
Každý příběh nějak začíná a nějak končí. Každý správný příběh je plný zvratů a neočekávaných událostí.
V každém správném příběhu jsou křižovatky a zkoušky a dobrodružství a neočekávané komplikace.


Rozsah akce je 32 vyučovacích hodin.
Workshop není akreditovaný u MPSV.

CESTA HRDINY PRO MANAŽERY

ANOTACE KURZU

Pojďte s námi společně prozkoumat svůj manažerský příběh a sami sebe jako hrdinu, který je zodpovědný za naplnění své mise. Pojďte se poznat a zažít neopakovatelné, a přesto tolik známé dobrodružství na své cestě hrdiny.

CO JE CESTA HRDINY (PRO MANAŽERY)?

Joseph Campbell ve své knize Tisíc tváří hrdiny zkoumal příběhy, legendy, mýty, pověsti a pohádky všech kultur světa. Dospěl k závěru, že všechny mají podobnou stavbu, ve všech se opakují stejné motivy hrdinské cesty. Hlavní hrdinové/hrdinky mají podobné, stále se opakující charakteristiky a procházejí stejnými fázemi a procesy (i když se jejich podoba nebo těžiště může lišit).

Na základě tohoto výzkumu psychoterapeut a herec Paul Rebillot vymyslel koncept terapeutického procesu Cesta hrdiny, založený na sérii imaginací doprovázených dalšími technikami (arteterapie, psychodrama, atd…). Cílem je posunout člověka dál v jeho osobním procesu, prozkoumat jeho možnosti, pochopit a vědomě rozvíjet sám sebe.

V TUDYTAM pracujeme s manažery, pomáháme nastavovat manažerské procesy a známe zákonitosti organizačního prostředí. Proto jsme si uvědomili, že jednotlivé kroky Cesty hrdiny můžeme vysledovat v každém projektu, náročnějším procesu či zaváděné změně. Manažer je hrdinou každého takového dobrodružství. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli podpůrný, seberozvojový program Cesta hrdiny pro manažery.

CO ZAŽIJETE? JAK BUDE WORKSHOP PROBÍHAT?

Náš workshop je založen na řízených imaginacích dotýkajících se klíčových momentů cesty hrdiny (získání úkolu, vydání se na cestu, překonávání překážek, setkání s démonem, návrat…) a jejich následném pochopení a integraci.

Pracovat se bude v malých skupinkách a využijeme různých zážitkových technik.

Na Cestě hrdiny budete mít příležitost setkat se sami se sebou, nahlédnout na svou aktuální životní situaci, a vnímat ji v kontextu své životní cesty a jejího smyslu a uvědomit si své zdroje a možnosti sebepodpory.

CO MŮŽETE ČEKAT?

  • Zážitek, ne vzdělávání.
  • 4 dny, které můžete věnovat sami sobě a během kterých můžete čerpat inspiraci, energii a motivaci.
  • Zvědomění vlastního manažerského příběhu prostřednictvím série imaginací a jejich následná zvnitřnění.
  • Práci ve skupině manažerů.
  • Prostor pro sdílení a integraci.

KDY? 20. – 23. 11. 2024

KDE? Penzion Ráj, Litice

KAPACITA AKCE? Maximálně 18 lidí

ZA KOLIK? 9 000 Kč

V ceně není zahrnuté ubytování a strava (oboje v místě zajištěno).

PRO KOHO JE AKCE URČENA

Pro manažery na všech úrovních – pro zkušené, začínají i budoucí, kteří se rozhodli věnovat pozornost sami sobě, kteří se chtějí ocenit, lépe poznat a rozvíjet.

CHCI SE REGISTROVAT NA VYPSANÝ TERMÍN


PROČ SE MÁM PŘIHLÁSIT?

  • Protože není moc prostoru, kde si jako manažer-člověk mohu klást otázky: kdo jsem, kde jsem, jdu správně, o co se v sobě můžu opřít, kde jsou moje limity?
  • Protože se chci odměnit časem, který věnuji jenom sám/sama sobě.
  • Protože právě teď nechci rozvíjet své manažerské dovednosti, potřebuji se zastavit, odpočinout si, být u sebe.

ZKUŠENOST ÚČASTNIC

Cesta hrdiny pro mne byla velmi silným sebezkušenostním zážitkem a to od začátku až do jeho konce. Možnost projít Cestou hrdiny mi přinesla zásadní okamžiky procitnutí, otevření svého nejhlubší já, poznání sebe sama, uvědomění a v důsledku i jistou transformaci. Celý prožitek a cesta se těžko popisuje, protože je to dle mého nepředatelná záležitost – musíte to sami zažít na vlastní kůži. V průběhu kurzu jsem mimo jiné získala také odpovědi na otázky, které by mne před kurzem ani nenapadlo si položit.

Mgr. Nikola Pečenková, vedoucí střediska Stopa čápa, Salinger, z.s.

Když jsem odjížděla na Cestu hrdiny, neměla jsem vůbec žádnou představu o tom, co mě čeká. Netušila jsem, že podstatnou část cesty absolvuji na pohodlné matraci sama se sebou, že najdu své totemové zvíře, překonám své obavy a hranice, abych nakonec prošla cestu hrdiny až nakonec, kam nás zkušeně nasměrovali Tomáš s Helenou. To, co považuji za nejdůležitější, je sebezkušenostní zážitek, ze kterého budu při své „manažerské práci“ čerpat.

Marie, manažerka osobní asistence

LEKTOŘI CESTY HRDINY

HELENA KOŽÍŠKOVÁ

Cesta hrdiny. Chvíle pro mé manažerské já. Zastavím se. Uvidím se. Uvidím se znova a jinak. Zvládnu projít cestu, s jejími výzvami a překážkami, s jejím koncem a výsledkem. Zažiji, co jsem neměla příležitost zažít, na co v rytmu dennodennosti není čas a prostor. Setrvám chvíli v jednom místě, abych z něj mohla vědomě vyjít s poznáním, posílená, možná jinudy, než jsem plánovala. Budu vědět víc. Budu vnímat jinak. To je pro mě cesta hrdiny. To jsem já s vědomím, že jsem hrdina svého manažerského života.

TOMÁŠ H. MASOPUST

Náš workshop Cesta hrdiny pro manažery obsahuje všechno, co mám rád: zážitek, zkušenost, hravost, praktičnost, překvapení, zábavu i možnost seberozvoje. Původně byl součástí našeho dvouletého manažerského výcviku, ale protože nám přišlo až neuvěřitelné, kolik se toho dá v oblasti vlastního sebeuvědomění a získávání manažerské sebedůvěry za tři dny stihnout, rozhodli jsme se nabídnout tento zážitek i samostatně. Dobrodružství volá…


CHCI SE REGISTROVAT NA VYPSANÝ TERMÍN PŘEHLED VŠECH AKTUÁLNĚ VYPSANÝCH AKCÍ
Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL: info@tudytam-vzdelavani.cz

Zájem o odběr novinek TUDYTAM

PODPORUJEME SUPERVIZORY