Dovednosti pro dobré fungování (v) týmu

Nějak to v týmu drhne? Chcete rozumět tomu, co se u vás v týmu děje, a naučit se, jak toho efektivně využít? Přijďte na náš kurz, kde si nebudeme jenom povídat, ale především si věci zkoušet, trénovat a objevovat, abychom společně ověřili platnost tvrzení, že pro dobře fungující tým platí, že 1+1>2.


Kurz je akreditován MPSV č. A2021/0288-SP/PC/VP.
Rozsah kurzu je 16 vyučovacích hodin.

DOVEDNOSTI PRO DOBRÉ FUNGOVÁNÍ (V) TÝMU

ANOTACE KURZU

Na kurzu budeme mluvit o fungování pracovních týmů a jejich vlivu na kvalitu poskytované služby. Různé týmové jevy (vývojové fáze, konflikty, efektivní komunikace, předávání informací aj.) si okamžitě předvedeme v praxi a budeme mít možnost hledat různá řešení či opatření pro konkrétní problematické situace.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Pro všechny, kteří mají pocit, že nerozumí svému týmu nebo že tým nerozumí jim.
Pro všechny, kteří se chtějí zorientovat v principech týmové práce.
Pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet efektivní práci v týmu.
Pro celé týmy, které potřebují zažít úspěch týmové spolupráce.

CO VÁM KURZ PŘINESE

  • Získáte schopnost porozumět principům fungování menších pracovních skupin a týmů.
  • Uvědomíte si svoje postavení v organizační (týmové) struktuře a z něj vyplývající pracovní postupy a strategie zvládání týmových úkolů.
  • Získáte schopnost reflektovat problémové oblasti ve fungování týmové komunikace.
  • Uvědomíte si svoje vlastní potřeby vyplývající z fungování týmu a zlepšíte si dovednost komunikace o těchto potřebách.
  • Budete umět tyto informace a dovednosti integrovat do vlastní práce v sociálních službách.

CO O KURZU ŘEKLI ÚČASTNÍCE A ÚČASTNÍCI?

Bc. Marcela Radová, Společnost Dolmen, z. ú.

Hodnocení kurzu.

Dobrý den, kurz jsem pro náš tým neobjednávala náhodou. V loňském roce jsem měla možnost účasti na 2denním kurzu Řešení a zvládání konfliktů v Praze. Kurz byl pro mě velmi podnětný a přínosný. Proto jsem se rozhodla objednat pro náš tým kurz Dovednosti pro dobré fungování (v) týmu v sociálních službách. Většina pracovníků u nás již absolvovala různé kurzy zaměřené na přímou péči s klienty, ale potřebujeme také fungovat dobře mezi sebou, což klade nároky na určité dovednosti, které můžeme a nemusíme mít, anebo jimi třeba disponujeme, aniž bychom si je uvědomovali. Spoustu věcí děláme tak nějak intuitivně, ale cítila jsem, že to už nestačí. V průběhu let se naše organizace značně rozrostla. Narostl počet klientů, služeb, pracovníků, čímž vzrostla také potřeba dobře a efektivně spolupracovat a komunikovat v týmech i napříč týmy. Řada mých kolegyň už má za sebou zkušenost s různými vzdělávacími akcemi a ne vždy dobrou. Věděla jsem, že tento kurz ocení, a to z toho důvodu, že byl velmi interaktivní a hravý. Všechny mé kolegyně, včetně mě, byly kurzem doslova nadšené. Tým lektorů byl naprosto sehraný, Dita i Tomáš se vzájemně doplňovali a byla vidět jejich dlouhodobá praxe a spolupráce, kterou dokázali přenést i na nás. Myslím, že v nás probudili chuť o některých procesech přemýšlet z více úhlů, nahlížet na možné problémy v komunikaci a týmové spolupráci z jiné perspektivy. Velmi k tomu napomohly hry, které pro nás připravili. Obsahově i organizačně byl kurz připraven na výbornou. Malinko to zadrhlo na naší straně, neboť prostory, do kterých přijeli, nebyly ideální. Nicméně i toto se podařilo vyřešit a Dita s Tomášem tak měli možnost vyzkoušet i své improvizační schopnosti, a ujistili se tak, že jimi skutečně disponují, a nic je jen tak nezlomí – ani stůl zabírající většinu prostoru v místnosti, který nejde vynést :-). Kurz se určitě vydařil a věřím, že nebyl od TUDYTAM poslední.

A jaký byl osobní přínos akce?

Nejvíce v nás všech patrně utkvěly hry – račí země, skládání panáčka, plánování akce s nálepkou, stavba věže apod. I teoretické části byly předneseny takovou formou, aby byla srozumitelná všem – formální a neformální role v týmu, synergie týmu, komunikace – 4 uši (kapři) apod. Vše bylo skvělé. Asi není v mé moci obsáhnout vše, protože já sama jsem nyní ve fázi, kdy některé informace ještě zpracovávám, přemýšlím, ukotvuji a děkuji za to.


MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně máme vypsaný tento termín otevřeného kurzu

23. – 24. 10. 2024

Cena kurzu pro 1 osobu

4 200 Kč

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU

Tomáš MasopustTOMÁŠ H. MASOPUST

Od roku 2005 neustále pracuji v různě velkých týmech, nebo je vedu, a jsem přesvědčen, že nastavená funkční spolupráce mezi jednotlivci je základ každé dobře fungující a úspěšné organizace. Náš kurz Dovednosti pro dobré fungování (v) týmu je zábavný, protože si různé teorie okamžitě ověřujeme v praxi a účastníci mají možnost dovědět se spoustu věcí o sobě i o svých týmech.

Dita VojířováDITA VOJÍŘOVÁ

Na tomto kurzu mne baví to, že je hravý a zároveň podporuje přemýšlení o sobě. Jsem ráda, že zde mohu uplatnit svoje zkušenosti s vedením týmu, díky nimž jsem se přesvědčila, že nezáleží jen na vedoucím, ale také na tom, jak k týmu přistupují všichni jeho členové.

Helena KožíškováHELENA KOŽÍŠKOVÁ

Tenhle kurz mě baví. Proč? Protože je o týmu, je ve prospěch týmu… ať už se ho rozhodnete zúčastnit sami nebo jako celý tým. Vyladěné týmy v jeho průběhu mohou přicházet na to, co ještě nebo co lépe spolu zvládnou nebo jak snáze dělat, co už dohromady umí. Nebo si prostě některé věci užít a sledovat jak to, že se jim dohromady daří. Týmy, které momentálně nemají na růžích ustláno, možná nahlédnou, čím by to mohlo být a co s tím. Jednotlivci mají šanci uvidět sami sebe a své fungování v kontextu týmu. Prostě je to příležitost a akce.

Honza RudolfJAN RUDOLF

Kurz školím rád, protože hezky ukazuje, že nemusím být dobrý ve všem. Že občas něco nedělat je to nejlepší, co jako člen týmu můžu pro tým udělat. Baví mě na něm, jak hezky ukazuje, že tým potřebuje různé přístupy podle toho, kde se nachází a že každý můžeme být obohacen lidmi, kteří nás v týmu obklopují. Perličkou je pak pro mě nácvik na konci kurzu, u kterého je vždycky děsná zábava!

Hana UrbanováHANA URBANOVÁ

Když se na kurzu „Dovednosti“ ptáme účastníků, jak se pozná dobře fungující tým, vždycky zaznívají odpovědi jako “je to všechno o dobré komunikaci”. Ano, jistě. Ale co to ta příslovečná “dobrá komunikace” je? Právě rozplétání a prozkoumávání “velkých” pojmů typu “dobrá komunikace” nebo “respekt” je to, v čem je pro mě tento kurz výjimečný. Baví mě AHA momenty, kdy si účastníci uvědomují, že pod tím, co říkají, si každý z nás může představit něco jiného. A že už to je základ pro nedorozumění, které stěžuje spolupráci v týmu. Věřím, že sebepoznání a sebereflexe, kterou kurz přináší, je k nezaplacení jak v profesním tak osobním životě. A navíc mám ráda interaktivní a hravé kurzy a přesně takový kurz je.

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL: info@tudytam-vzdelavani.cz

Zájem o odběr novinek TUDYTAM

PODPORUJEME SUPERVIZORY