Písemná pravidla a metodiky v organizaci

Tápete v tom, co má být obsahem pracovních nebo metodických materiálů vaší organizace? Nejste si jisti, jestli máte „všechno“? Nebo máte „všechno“, ale pracovníci, kteří mají písemná pravidla používat, je nepoužívají, nebo o nich dokonce ani nevědí? Přijďte zjistit, v čem je zakopaný pes!


Pisemna pravidla a metodikyKurz je akreditován MPSV č. A2021/0248-SP/PC/VP.
Rozsah kurzu je 8 vyučovacích hodin.

PÍSEMNÁ PRAVIDLA A METODIKY V ORGANIZACI: ÚVOD DO PROBLEMATIKY

ANOTACE KURZU

Kurz je věnován třem základním tématům spojeným s vytvářením a využitím metodik a vnitřních pravidel v organizaci: Prvním z nich je vzájemné provázání vnitřních pravidel a metodik v ucelený systém, druhým základní formální a obsahové náležitosti a požadavky na směrnice a metodiky, posledním tématem jsou postupy jejich tvorby a implementace do praxe. Důraz je kladen na efektivitu práce se směrnicemi a metodikami, jejich využitelnost pro pracovníky a návaznost na koncept a cíle poskytované sociální služby.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Kurz je určen těm, kteří jsou v organizacích odpovědní za metodickou práci a kteří potřebují zjistit, co má být obsahem metodik, jak mají vypadat, jak z nich udělat smysluplný celek nebo jak zajistit, aby je zaměstnanci znali a postupovali podle nich.

CO VÁM KURZ PŘINESE

  • Budete rozumět důvodům zpracování metodik a pracovních postupů.
  • Budete vědět, které z nich jsou vyžadovány Standardy kvality sociálních služeb.
  • Budete znát základní požadavky na jejich formální a obsahové zpracování.
  • Budete znát postup tvorby metodiky a postup zavádění do praxe.


MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně máme vypsaný tento termín otevřeného kurzu

26. 11. 2024

Cena kurzu pro 1 osobu

2 340 Kč

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTORKY O KURZU

Lada ValianováLADA VALIANOVÁ (FURMANÍKOVÁ)

I když je to už pěknou řádku let, velmi dobře si pamatuji, jak jsem se s metodikami trápila. A kolik hodin jsem nad nimi strávila. Nebyla jsem si jistá, co v nich má být, ani jak má dobrá metodika vypadat. Velmi dobře si vybavuji i moment, kdy se metodiky začaly hromadit a já se v nich ztrácela. A také moment, kdy jsem zjistila, že zaměstnanci stejně pracují podle zvyklostí. S metodikami stále trávím velkou spoustu času, ale už vím, jak na ně, a ráda se o to s druhými podělím!

Dita VojířováDITA VOJÍŘOVÁ

Bylo pro mne důležité vnitřně přijmout fakt, že součástí poskytování sociální služby je i umění ji písemně popsat a předat. Brzy na to přišly otázky typu Jak moc? a hlavně Proč jsem na to sama a ostatní to nezajímá? V této oblasti je pro mě důležitý proces a nejen samotné rozhodnutí.

Helena KožíškováHELENA KOŽÍŠKOVÁ

O dobrých vnitřních předpisech obvykle platí, že stojí poměrně hodně času je vytvořit, ale pak spoustu času šetří a plní funkci směrovek pro samostatnou práci více lidí. Nejsem pisálek a rozhodně nepíšu ráda věci, které pak nikdo nečte. Ale mám ráda systém, mám ráda, když není potřeba ptát se na některé věci opakovaně, a jsou zcela jasné (ideálně na první pohled). A děsně mě baví přemýšlet s lidmi nad jejich praxí a tím, jak tu dobrou a žádoucí zaznamenat, a tím podržet a předat. Dobrá zpráva je, že metodiky nemusí být nutně dlouhým psaným textem. :)

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL: info@tudytam-vzdelavani.cz

Zájem o odběr novinek TUDYTAM

PODPORUJEME SUPERVIZORY