Práce s emocemi v sociálních službách

Silné emoce do sociální či terapeutické práce patří. Ať už klientovy nebo naše. Ale co si s nimi počít a jak s nimi nakládat? Můžeme je zpracovat nebo vědomě potlačit, pojmenovat nebo adekvátně projevit. Můžeme je ignorovat nebo efektivně využít.
Pojďte si s námi vyzkoušet a zažít všechny možnosti, pojďte své emoce rozpoznat a pochopit, pojďte se naučit, jak je dostat pod kontrolu, abyste se na ně mohli spolehnout.


Prace s emocemiKurz je akreditován MPSV č. A2017/0063-SP/
PC/VP.
Rozsah kurzu je 16 vyučovacích hodin.

PRÁCE S EMOCEMI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

ANOTACE KURZU:

Účastníci budou mít možnost prozkoumat vlastní emoce, které v nich vyvolává náročná práce v sociálních službách, naučí se je nejen pojmenovat, ale také využít k vlastní práci, případně je zpracovat a ty nežádoucí eliminovat. Budou se učit zvládat náročné situace, do kterých se ve své práci dostávají, a budou mít možnost sdílet své zkušenosti s ostatními kolegy z jiných organizací nebo oddělení. Budou objevovat vlastní potenciál pro svůj rozvoj a seznámí se se základními relaxačními metodami.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Pro všechny, kteří chtějí porozumět vlastním emocím.
Pro všechny, kdo se chtějí naučit využít vlastního potenciálu v přímé práci s klienty, jejich rodinnými příslušníky nebo i kolegy.
Pro všechny, kteří se zajímají o vlastní růst.
Pro všechny, kdo se nebojí prozkoumat vlastní nitro a nalézt tam zdroje pro osobnostní rozvoj.

CO VÁM KURZ PŘINESE:
  • Budete s větší jistotou zvládat emočně vypjaté situace při práci s klienty a jejich rodinnými příslušníky, opatrovníky apod.
  • Rozpoznáte své limity v náročných situacích a plně využijete své dovednosti.
  • Rozvinete svou vlastní schopnost sebereflexe.
  • Osvojíte si nástroje psychohygieny.
  • Budete umět pojmenovávat, zpracovat a využít vlastní emoce v klientské práci.

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně máme vypsané tyto termíny otevřeného kurzu:
23. – 24. 04. 2020 TERMÍN KURZU BYL PŘESUNUT NA:
22. – 23. 10. 2020

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU:

TOMÁŠ MASOPUST

V sociálních službách pracuji od roku 2005, absolvoval jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik, vedu psychoterapeutickou skupinu pro lidi s psychotickými obtížemi a schizofrenií. Přesto mi trvalo docela dlouho, než jsem našel odvahu se vůbec do tématu emocí pustit, a postupně jsem začal objevovat tu správnou cestu, jak s ním naložit. Vždyť co to jsou vlastně emoce? Dá se s nimi vůbec nějak pracovat? V dnešní době? V sociálních službách? Hledání odpovědí pro mě byla zábava a dobrodružství. Doufám, že účastníci kurzu si ho užijí stejně.

 

Jiřina SvobodováJIŘINA SVOBODOVÁ

V sociálních službách pracuji od roku 2006, kdy jsem založila komunitní centrum –
nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Stejně dlouho pracuji jako vedoucí chráněného bydlení pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Při své práci i v osobním životě se zajímám o vztahy mezi lidmi a o emoce, které tyto vztahy přinášejí. Snažím se je pochopit u
svých klientů, kolegů a hlavně u sebe, abych mohla vnášet do své práce i života řád. Život je
velmi pestrý a zábavný a věřím, že i kurz Práce s emocemi v sociálních službách bude pro
mě i pro účastníky velmi kreativní.

 

HELENA KOŽÍŠKOVÁ

Někdy se ve službách potkávám s lidmi, kteří si myslí, že být profesionálem v sobě obsahuje dovednost nemít emoce nebo je alespoň dokonale skrývat, neukazovat. A pak samozřejmě s lidmi, kteří jsou jimi v určité situaci přímo zaplaveni. Jsme lidé – klienti, pracovníci v přímé práci, manažeři. Máme emoce. Emoce, které máme, mají významnou tendenci ovlivňovat naše chování :) Takže jak s nimi můžeme pracovat v pomáhajících profesích, aby to korespondovalo s pracovní rolí, kterou zastáváme? Pojďme se na to společně podívat – zvenku i zevnitř.


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM