Blog

Nejčastější chyby při výběru zaměstnanců
Lidí je málo. Ti dobří pracují jinde. Nemáme na to, abychom zaplatili dobré pracovníky. Fluktuace už přesahuje všechny meze. Tyto a podobné věty slýcháváme v poslední době stále častěji. V poslední době se ekonomice v naší republice daří a trh práce Read more.
Strasti a slasti kočovného lektora
Sedím ve vlaku do Brna cestou na školení. Je 5:20. Mým záměrem bylo napsat optimistickou úvahu o tom, jak je skvělé cestovat coby lektor po celé republice. Když však v tuto hodinu přemýšlím, co mi tahle práce kočovného lektora Read more.
Jak jsme se stěhovali
Než se zase budeme muset stěhovat…
Stěhovali jsme se. V mém případě zas a znova. Nutno podotknout, že jsem pojala podezření, že mě v různých společnostech zaměstnávají hlavně proto, aby se pak mohli stěhovat. V poslední firmě jsem tuto zkušenost zakusila hned 2x během 2 let, Read more.
Emoce v socialnich sluzbach
Empatie a emoce – komplikace nebo příležitost?
Asi se všichni shodneme, že emoce jsou každodenní součástí práce člověka v pomáhajících profesích. Ale jak je to vlastně s empatií, souvisí nějak s emocemi a je možné vlastní emoce využít ve prospěch klienta? Read more.
Systém sociálních služeb ve stínu obřích slunečnic
Systém sociálních služeb ve stínu obřích slunečnic
Série investigativních reportáží TV Seznam v minulých dnech otevřela debatu o kvalitě rezidenčních služeb pro seniory v České republice. Domníváme se, že není vhodné komentovat konkrétní fakta a detaily reportáží zpracované s investigativní naléhavostí. Jsme toho názoru, že v systému sociálních služeb Read more.
Ze socialniho pracovnika manazerem
Sociální pracovník jako manažer
Manažer, tedy vedoucí pracovník, je povolání, které je v posledních letech čím dál tím víc potřeba. Praxe ukázala, že dobrý vedoucí nemusí být ten největší odborník a že řídící, manažerské dovednosti se lze učit, rozvíjet je a následně uplatnit Read more.
Výlet aneb příběh o důležitosti plánování…
Pojedeme na výlet! Parta kamarádů se jednoho večera v nejmenované restauraci rozhodla, že pojede na výlet. Letos v červnu pojedou do Tater. Představa byla jasná – horská chata, prodloužený víkend, žádná honička, a přitom zdolat aspoň jeden z okolních vrcholů, Read more.
Je to opravdu tak skvělá zpráva?
Ministerstvo práce a sociálních věcí „poprvé v historii vyčlenilo 150 milionů korun na pobytové služby pro autisty“, píše na své facebookové stránce ministryně Jana Maláčová. Lidé s autismem a náročným chováním konečně jako téma! Ano, je skvělé, že je z péče Read more.
Psaní záznamů v sociálních službách
8 kritérií dobrého záznamu
V TUDYTAM máme za to, že psaní záznamů v sociálních službách je umění. Všichni ale víme, že umělcem se buď narodíme, nebo si to „pěkně” vydřeme. No a aby ta případná dřina nebyla moc velká, máme pro vás Read more.
Přehled otevřených kurzů 2019
• Aktualizované PDF ke stažení • Read more.

 

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM