Aby supervize pomáhala – vše co manažer potřebuje vědět o supervizi

Chcete pro své zaměstnance zadat supervizi?
Co od supervize můžete jako zadavatel očekávat? Jak dobře vybrat supervizora?
Pomůžeme vám najít odpovědi na otázky, které vás v souvislosti se supervizí napadají. Můžete si také vyzkoušet, jak kontraktovat se supervizorem a jak supervizi hodnotit.


Kurz je akreditován MPSV č. A2021/1289-SP/VP
Rozsah kurzu je 8 vyučovacích hodin.

ABY‌ ‌SUPERVIZE‌ ‌POMÁHALA‌ ‌– ‌VŠE‌ ‌CO‌ ‌MANAŽER‌ ‌POTŘEBUJE‌ ‌VĚDĚT‌ ‌O‌ ‌SUPERVIZI‌

ANOTACE KURZU

Manažer nebo vedoucí pracovník v sociálních službách je často tím, kdo zadává a objednává supervizi pro pracovníky v přímé péči. Povedeme vás k náhledu, jak dobře zadat supervizi, jak zavést supervizi do svého zařízení či služby nebo jak najít vhodného supervizora. Seznámíme vás s požadavky zákona o soc. službách č. 108/2006 Sb. a prováděcí vyhlášky č. 505/2006 Sb. v personálních standardech – podpora nezávislého odborníka. Zjistíte, co je možné od supervize očekávat, jaké jsou druhy a typy supervize. Také se dozvíte, co by supervize být neměla. Vyzkoušíte si, jak kontraktovat se supervizorem, jak supervizi hodnotit. Na kurzu budeme společně hledat odpovědi na otázky:

  • jaký je smysl supervize,
  • jaký je cíl supervize,
  • jak supervize probíhá,
  • jak poznám dobrou supervizi,
  • jak supervizi hodnotit.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Pro vedoucí pracovníky.
Pro manažery organizací.

CO VÁM KURZ PŘINESE

  • Zorientujete se v zákonných požadavcích na zadání supervize.
  • Pochopíte, co je cílem supervize a proč ji máte poskytovat svým zaměstnancům nebo sobě.
  • Seznámíte se s procesem zavádění supervize do své sociální služby.
  • Naučíte se kontraktovat supervizi.
  • Naučíte se poznat dobrou supervizi.

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně nemáme vypsaný termín otevřeného kurzu.

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU

Helena KožíškováHELENA KOŽÍŠKOVÁ

Manažer může mít obavy a klást si otázky, které je obtížné vyslovit nahlas před svým týmem. Může mít pocit, že mu zákon ukládá povinnost, z které je ale z titulu své funkce vyřazen, nesmí u ní být. Často supervizi nikdy nezažil nebo s ní nemá dobrou zkušenost. A měl by ji snad i zavést do celé organizace? Z mé zkušenosti s manažery vyplývá, že jakmile se o ní dozvědí víc, mohou klást otázky, mají možnost o ní přemýšlet jako o jiných procesech v organizaci/službě a rozumí jí i jejím funkcím, dělají s lehkostí funkční kroky k jejímu dobrému užívání v organizaci, protože prostě vědí, co čekat a co chtít. Tak proto tenhle kurz – abyste věděli víc, mohli žádat, podporovat, důvěřovat a být klidní.

Honza KostečkaHONZA KOSTEČKA

Když jsem se poprvé setkal se supervizí, myslel jsem, že je to nějaká magie…. Moc jsem nerozuměl tomu, co se děje, ale fascinovalo mě, že to funguje. Dnes už vím, že supervize je řada osvědčených postupů, pravidel a přístupů, které, když se správně aplikují, jsou mocným nástrojem k učení, zlepšování kvality služby a funkčnosti týmů. A jsem rád, když supervizi všichni rozumíme. Jak já jako supervizor, tak ti, kteří supervizi využívají. Vědomě to jde lépe!

Honza PalečekHONZA PALEČEK

Když jako supervizor vstupuji do nějaké organizace, je pro mě důležité, aby její manažeři rozuměli tomu, k čemu může být supervize organizaci prospěšná, a mohli ji tudíž využívat pro rozvoj služeb, pracovníků a ve prospěch klientů. Rád bych k tomu tímto seminářem přispěl.

Tomáš MasopustTOMÁŠ MASOPUST

Pamatuju se, když jsem jako ředitel organizace kontraktoval supervizi pro zaměstnance a naše týmy. Kdybych tak byl tenkrát věděl, co vím dnes, bylo by to mnohem jednodušší. Kdyby tak tenkrát byl nějaký takový kurz, jako je tento, byl bych na všechno mnohem připravenější.

Bohunka KalouskováBOHUNKA KALOUSKOVÁ

Zadat a zavést dobře supervizi ve své organizaci může být náročné. Současně, když se to povede, mají ze supervize užitek nejen pracovníci v přímé péči, ale také vedoucí, manažer organizace a hlavně klienti. Často se ve své supervizní praxi setkávám s různými představami, co všechno se pod názvem „supervize“ skrývá, co od ní chtít či očekávat nebo kdo je či není supervizor. Proto mi připadá užitečné na otázky týkající se supervize najít odpovědi.

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI
INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL: info@tudytam-vzdelavani.cz

Zájem o odběr novinek TUDYTAM

PODPORUJEME SUPERVIZORY