Úvod do deinstitucionalizace a transformace sociálních služeb

Lidé by neměli žít v ústavech. Chcete se dozvědět proč? Zamyslet se nad tím, co to s nimi dělá, a zkusit si naplánovat, jak by mohli žít lidé s postižením v běžné komunitě? Tak přijďte. A možná se dozvíte, jak by vypadala služba šitá na míru přímo vám!


Kurz je akreditován MPSV č. A2017/0020-SP/
PC/VP.
Rozsah kurzu je 8 vyučovacích hodin.

⇒ Realizace je možná po konkrétní specifikaci obsahu kurzu a vzájemné dohodě.

ÚVOD DO DEINSTITUCIONALIZACE A TRANSFORMACE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

ANOTACE KURZU:

Kurz je určen pracovníkům v sociálních službách, sociálním pracovníkům a manažerům v sociálních službách, kteří se chtějí zorientovat v tom, co je deinstitucionalizace a transformace sociálních služeb. Pomůžeme vám porozumět důvodům transformace a deinstitucionalizace a dopadům, které má instituce na uživatele i pracovníky. V návaznosti na to pak budou prezentovány výhody služeb poskytovaných v komunitě. V kurzu je věnován prostor legislativnímu kontextu deinstitucionalizace (LZPS, Úmluva o právech lidí s postižením ad.) a základním krokům transformačního procesu v sociální službě (tzv. 10 kroků transformace).

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Pro ty, kteří chtějí strávit den přemýšlením o tom, co a proč s lidmi dělá ústavní prostředí, kteří chtějí hledat cesty, jak z něj ven, a diskutovat o praktických zkušenostech s transformačním procesem.

CO VÁM KURZ PŘINESE:
  • Budete rozumět dopadům, které má instituce na klienty i pracovníky, a z nich plynoucím důvodům k deinstitucionalizaci.
  • Budete umět pojmenovat výhody služeb poskytovaných v komunitě.
  • Budete znát legislativní souvislosti deinstitucionalizace (návaznost na LZPS, Úmluvu o právech lidí s postižením, ZSS a SQSS).
  • Budete znát základní kroky potřebné k realizaci transformace (tzv. 10 kroků transformace).

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně není vypsaný žádný termín otevřeného kurzu.

Rádi kurz realizujeme přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU:

LADA FURMANÍKOVÁ

Kolem transformace už se točím pěkných pár let a pořád mě to baví. Ráda se podělím o své zkušenosti z transformujících se zařízení i komunitních sociálních služeb. Budu s vámi hledat cesty, jak „d-e-i-n-s-t-i-t-u-c-i-o-n-a-l-i-z-a-c-i“ a „t-r-a-n-s-f-o-r-m-a-c-i“ porozumět a pomoci všem účastníkům, aby jí mohli projít bezpečně. A těch slov se neděste, jde jen o to, aby lidé s postižením mohli žít normálně!

 

DITA VOJÍŘOVÁ

Velké téma opředené mnohými obavami, předsudky, špatnou zkušeností a nedostatkem informací. Baví mě s lidmi o jejich přirozených obavách mluvit a společně pomalu proměňovat jejich pohled na kvalitu sociální péče a zjistit, že se nejedná zase o nějakou „hurá” akci, ale promyšlený a ověřený proces, který je nezbytné zvládnout.

 

Jenda PalečekHONZA PALEČEK

Moje první návštěva v psychiatrické léčebně v roce 1990: utlumení pacienti, mříže na oknech, obrovské pokoje s mnoha kovovými lůžky… Proč? Moje první návštěva v ústavu sociální péče pro děti v roce 1993: mentálně postižený chlapec v klecovém lůžku, otevřené dveře do nemocničně působících pokojů, personál v uniformách… Proč? A jak to změnit? To mě zajímá!

 

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI
INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM