Individuální plánování

Přestaňte bojovat s individuálním plánováním! Přestaňte se zlobit na „papíry“ a dejte jim roli, která jim patří: „sepisování plánů“ není cílem, ale prostředkem. Naučíme vás individuální plánování chápat jako případovou práci, při níž jde především o týmové hledání praktických řešení.


Kurz je akreditován MPSV č. A2021/0477-SP/PC/VP.
Rozsah kurzu je 8 vyučovacích hodin.

INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ

ANOTACE KURZU

Kurz Individuální plánování je určen pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách i pro pracovníky v manažerských pozicích, kteří se potýkají se způsobem (a někdy i smyslem) individuálního plánování v práci s klienty, bojují s „papírováním“ a s „formuláři“. Kurz vede účastníky k náhledu, že výsledkem individuálního plánování je služba poskytovaná tak, aby byly naplněny individuální potřeby klienta (zatímco samotný individuální plán není výsledkem, ale nástrojem plánování). Účastníci jsou seznámeni s požadavky zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a vyhlášky č. 505/2006 Sb. na individuální plánování a s pomocí výkladu a facilitované debaty zjišťují, co z těchto požadavků vyplývá pro praxi jejich služby: Co se plánuje a vyhodnocuje? Jak a kdy se vyhodnocuje “společně s klientem”? Co jsou osobní cíle? Jak lze plány zaznamenávat? Na příkladech z vlastní praxe mají účastníci možnost vyzkoušet si strukturované týmové uvažování o potřebách klienta, cílech spolupráce a možných krocích k jejich naplňování.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Pro pracovníky přímé péče, sociální pracovníky, metodiky, vedoucí služeb…

CO VÁM KURZ PŘINESE

  • Přehled v požadavcích zákonných norem.
  • Pochopení, že individuální plán má být nástrojem, nikoli výsledkem individuálního plánování.
  • Seznámení s možnostmi zaznamenávání individuálního plánování.
  • Porozumění úloze týmové spolupráce při individuálním plánování.


MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně máme vypsaný tento termín otevřeného kurzu

12. 11. 2024

Cena kurzu pro 1 osobu

2 340 Kč

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU

Jenda PalečekHONZA PALEČEK

Sám mám zkušenost, že z individuálního plánování se dá uplést pěkný bič a končí to jako nepříjemná formalistní otrava. Přitom to může být moc pěkná práce. Takže se na to zkouším podívat tak, aby to dávalo smysl a bylo to co nejjednodušší.

Lada ValianováLADA VALIANOVÁ (FURMANÍKOVÁ)

Možná už jste absolvovali tolik kurzů o individuálním plánování, že nevíte, kde vám hlava stojí. Baví mě, když vám můžu pomoci vaše představy trochu srovnat, porozumět tomu, k čemu plánování může být, a odlišit to, co se po vás chce, od toho, co chcete dělat, protože vám to přijde smysluplné!

Helena KožíškováHELENA KOŽÍŠKOVÁ

Vymyslet a popsat systém individuálního plánování s klienty a vytvořit k němu rozumné nástroje, které budou pro pracovníky uživatelsky přívětivé, může být oříšek. To ano. Ale vymyslet to jde a to je dobrá zpráva.

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.


NAVAZUJÍCÍ KURZY

Chcete se v této oblasti dále rozvíjet? Navštivte kurz, který problematiku rozvíjí, nebo se kurzy vzájemně doplňují.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL: info@tudytam-vzdelavani.cz

Zájem o odběr novinek TUDYTAM

PODPORUJEME SUPERVIZORY