Individuální plánování

Přestaňte bojovat s individuálním plánováním! Přestaňte se zlobit na „papíry“ a dejte jim roli, která jim patří: „sepisování plánů“ není cílem, ale prostředkem. Naučíme vás individuální plánování chápat jako případovou práci, při níž jde především o týmové hledání praktických řešení.


Kurz je akreditován MPSV č. A2021/0477-SP/PC/VP.
Rozsah kurzu je 8 vyučovacích hodin.

INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ

ANOTACE KURZU:

Kurz Individuální plánování je určen pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách i pro pracovníky v manažerských pozicích, kteří se potýkají se způsobem (a někdy i smyslem) individuálního plánování v práci s klienty, bojují s „papírováním“ a s „formuláři“. Kurz vede účastníky k náhledu, že výsledkem individuálního plánování je služba poskytovaná tak, aby byly naplněny individuální potřeby klienta (zatímco samotný individuální plán není výsledkem, ale nástrojem plánování). Účastníci jsou seznámeni s požadavky zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a vyhlášky č. 505/2006 Sb. na individuální plánování a s pomocí výkladu a facilitované debaty zjišťují, co z těchto požadavků vyplývá pro praxi jejich služby: Co se plánuje a vyhodnocuje? Jak a kdy se vyhodnocuje “společně s klientem”? Co jsou osobní cíle? Jak lze plány zaznamenávat? Na příkladech z vlastní praxe mají účastníci možnost vyzkoušet si strukturované týmové uvažování o potřebách klienta, cílech spolupráce a možných krocích k jejich naplňování.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Pro pracovníky přímé péče, sociální pracovníky, metodiky, vedoucí služeb…

CO VÁM KURZ PŘINESE:
  • Přehled v požadavcích zákonných norem.
  • Pochopení, že individuální plán má být nástrojem, nikoli výsledkem individuálního plánování.
  • Seznámení s možnostmi zaznamenávání individuálního plánování.
  • Porozumění úloze týmové spolupráce při individuálním plánování.

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně máme vypsaný tento termín otevřeného kurzu:
24. 09. 2021 – OBSAZENO
Je nám líto, ale kapacita kurzu je plně obsazena. Pokud máte zájem, můžete se hlásit jako NÁHRADNÍK / NÁHRADNICE. Děkujeme za pochopení. 

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.

CENA: 1 800,- Kč  1 440,- Kč (SLEVA 20 %)


LEKTOŘI O KURZU:

Jenda PalečekHONZA PALEČEK

Sám mám zkušenost, že z individuálního plánování se dá uplést pěkný bič a končí to jako nepříjemná formalistní otrava. Přitom to může být moc pěkná práce. Takže se na to zkouším podívat tak, aby to dávalo smysl a bylo to co nejjednodušší.

 

LADA FURMANÍKOVÁ

Možná už jste absolvovali tolik kurzů o individuálním plánování, že nevíte, kde vám hlava stojí. Baví mě, když vám můžu pomoci vaše představy trochu srovnat, porozumět tomu, k čemu plánování může být, a odlišit to, co se po vás chce, od toho, co chcete dělat, protože vám to přijde smysluplné!

 

HELENA KOŽÍŠKOVÁ

Vymyslet a popsat systém individuálního plánování s klienty a vytvořit k němu rozumné nástroje, které budou pro pracovníky uživatelsky přívětivé, může být oříšek. To ano. Ale vymyslet to jde a to je dobrá zpráva.

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.


NAVAZUJÍCÍ KURZY:

Chcete se v této oblasti dále rozvíjet? Navštivte kurz, který problematiku rozvíjí, nebo se kurzy vzájemně doplňují.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM