Rodinní příslušníci dospělých uživatelů sociálních služeb

Proč leckdy rodiny klientů jednají jinak, než by si pracovníci služeb představovali? Nabízíme vhled do toho, co rodiny zažívají. A také samozřejmě do toho, jak spolupráci nastavit. Spolupráce začíná porozuměním!


Rodinní příslušníci dospělých uživatelů sociální službyKurz je akreditován MPSV č. A2017/0010-SP/PC.
Rozsah kurzu je 16 vyučovacích hodin.

RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI DOSPĚLÝCH UŽIVATELŮ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB: JAK S NIMI (NE)SPOLUPRACOVAT?

ANOTACE KURZU:

Vzdělávací program je zaměřen na specifickou oblast poskytování sociální služby, kterou je spolupráce s rodinou uživatele služby. Jde o skupinu lidí, s níž mnoho poskytovatelů spolupracuje, ale častěji spíše intuitivně a okrajově, bez provázanosti s kvalitou poskytované služby. Někdy naopak z důvodů negativní zkušenosti nebo nedostatku času a motivace nespolupracují téměř vůbec. Součástí kurzu je prostor pro pochopení náročné situace rodinných příslušníků a identifikování příčin váznoucí komunikace. Cílem kurzu je zamyslet se, zda dosavadní způsob spolupráce je efektivní, případně identifikovat možné změny v přístupu k rodinám uživatelů služby. Navržené změny v přístupu mají být v souladu s cílem služby, cílovou skupinou, očekávanými výsledky spolupráce a individuálním plánováním.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Pro pracovníky přímé péče, sociální pracovníky, metodiky, vedoucí služeb.

CO VÁM KURZ PŘINESE:
  • Porozumění komplexnosti situace mezi dospělým uživatelem sociální služby a jeho rodinnými příslušníky (děti, rodiče, sourozenci, partneři) a způsobům prožívání zátěžových situací.
  • Ujasnění cílů spolupráce, a to i v souvislosti s individuálním plánováním průběhu služby pro klienta.
  • Vědomí hranic spolupráce, včetně výhod a rizik.
  • Nápady na metodické změny v poskytování služby, vedoucí k efektivnější spolupráci s rodinnými příslušníky.
  • Možnost vyzkoušet si komunikaci s rodinnými příslušníky „nanečisto“.

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně máme vypsaný termín otevřeného kurzu:
24. – 25. 10. 2019

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU:

DITA VOJÍŘOVÁ

Za dobu mého působení v sociálních službách se přístup k rodinným příslušníkům hodně proměnil, ale oni sami mají stejné potřeby. Považuji za důležité, aby naše jednání s nimi bylo otevřené a srozumitelné. Ráda se podílím na nastavení způsobu, který vede k opravdu vzájemné spolupráci.

 

Jenda PalečekHONZA PALEČEK

Možná jsou někdy rodinní příslušníci klientů naléhaví, příliš ochranářští, nespolehliví nebo se dost nesnaží… Přesto pokládám za důležité pokusit se podívat na věc jejich očima a skrze jejich zkušenost. Tak trochu to dělám i pro sebe – mám syna s autismem a se službami mám v roli rodiče klienta vlastní zkušenost.

 

LADA FURMANÍKOVÁ

S rodiči a dalšími rodinnými příslušníky klientů jsem se hodně natrápila. A oni se mnou taky. Možná to mohlo být lepší, kdybych jim více rozuměla, uměla trochu lépe zvažovat ve spolupráci s nimi různé varianty…, a někdy dokonce uměla spolupráci ukončit. Jsem ráda, že mám příležitost nové cesty spolupráce s účastníky kurzu hledat!

 

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM