MANAŽERSKÝ TANEC V BALETNÍCH PIŠKOTECH SKRZ MINOVÉ POLE

Všude se teď píše a mluví o tom, že šéfové mají být vstřícní a laskaví. Lidé (nejen) v pomáhajících profesích čelí většímu stresu, strachu, existenčním problémům. K běžné práci přibyla ještě „výživná“ směna doma, která probíhá paralelně s prací nebo následně po ní. Práce je víc, je náročnější, nebo naopak žádná, běžný kontakt s kolegy je významně omezen nebo je nahrazován tím „placatým“, a v kontaktu s klienty rostou obavy – o ně a někdy také o sebe. K tomu všemu je každý týden něco trochu jinak, než to bylo v týdnu předcházejícím.

Manažer má tak plné ruce (a hlavu) práce, organizuje, ošetřuje emoce, vymýšlí, rozhoduje a často čelí dalším tlakům z vnějšího prostředí.

DEJ „DÍKY“ ŠÉFOVI

Poslední dobou nás, kteří pracujeme s manažery, opakovaně napadá: Ale co manažeři? Co šéfové? Kdo pečuje nebo může pečovat o ně? Co pro sebe mohou udělat sami?

Věřte, nevěřte: i šéfové potřebují ocenění! I oni potřebují slyšet „díky”… Jsou to totiž také jenom lidé.

Na první pohled by se mohlo zdát trapné nebo nevhodné chválit svého šéfa za jeho práci, ale (světe, div se!) bylo již i vědecky prokázáno, že šéf potřebuje podporu a ocenění stejně jako kdokoliv jiný. Vedoucí, kteří se cítí oceněni, mají více energie a celkově do svého okolí vnášejí více optimismu. To má samozřejmě pozitivní dopad nejen na atmosféru v organizaci, ale také na její výsledky a případně zisky.

Připadá nám užitečné věnovat čas postupnému zodpovídání následujících otázek: Šlo by o šéfy nějak pečovat? Komu všemu by to mohlo být k užitku?

Komu? No přece:

  • šéfům samotným – měli by více energie, optimismu;
  • organizacím a jejich službám – bylo by více optimistické atmosféry, lepší služby, vyšší zisky;
  • kolegům (podřízeným) a skrze ně i klientům – protože by od šéfů cítili pohodu, a to by přispívalo i k jejich pohodě.
MANAŽERSKÝ WELLNESS

Jak na to? Jak mít radost z práce? Jak na oceňování šéfů? Jak na oceňování a sycení manažerů? Kdo jim to může poskytnout a jak to zařídit? A co pro sebe mohou udělat sami?

O těchto a podobných tématech, o tom, co pomáhá, jak to všechno vydržet a při tom se udržet v manažerské kondici… Tomu se budeme věnovat celé dva dny na kurzu Manažerský wellness.

Přihlaste se. Pobuďte s námi. Bude to o vás! Bude to pro vás.


Stejně, jako je dobré dát po náročném dni odpočinout tělu, je dobré po náročném období dopřát chvíli klidu i svému manažerskému já.

Zajímá vás více informací k našemu POP-UP kurzu Manažerský wellness?

PROZKOUMEJTE PODROBNÉ INFORMACE A NEBO SE ROVNOU PŘIHLASTE

Autor: Helena Kožíšková (05/2021).