Síla sdílení, moc reflexe

Pozice manažera je v mnoha ohledech osamělá, přináší mnoho výzev a požadavků a zároveň je mezi ostatními členy týmu unikátní. Pro úspěch služby a organizace je klíčové, aby manažeři na všech úrovních pracovali dobře, byli opečovaní a měli prostor se rozvíjet a promýšlet řešení problematických momentů. Supervizní skupina je místo, kde je právě toto ideálně možné.


Síla sdílení, moc reflexeSUPERVIZNÍ SKUPINA
PRO MANAŽERY POMÁHAJÍCÍCH ORGANIZACÍ

CO SUPERVIZNÍ SKUPINA NABÍZÍ

Nabízíme citlivě a dynamicky utvářený prostor, kde můžeme pojmenovávat, rozklíčovávat, volit mezi různými řešeními a hledat nejlepší možné cesty postupu. A také nezapomínat na sebe a na to, jak to všechno přežít.

Budeme používat metodu supervize, tedy reflexe vlastní práce zaměřené na rozšiřování porozumění, řešení obtížných situací a učení se prostřednictvím vlastní zkušenosti a sdílení s ostatními.

Skupina je po celou dobu vedena dvěma supervizory. To nabízí velkou možnost improvizace, bezpečí i radosti ze společné práce.

PRO KOHO JE SUPERVIZNÍ SKUPINA URČENA

Pro manažery všech úrovní z pomáhajících a sociálních organizací z neziskové i příspěvkové sféry.
Pro manažery, kteří zažívají osamělost své pozice a tlaky z úrovní pod nimi i nad nimi.
Pro manažery, kteří hledají místo, kde mohou spočinout, učit se a sdílet.

STRUKTURA SUPERVIZNÍ SKUPINY

Skupina má maximálně 12 členů a je koncipovaná jako uzavřená a není možné do ní v průběhu roku dále přistoupit.
Skupina společně stráví 6 dní: úvodní 2 dny a další 4 dny v jednodenních setkáních.
V průběhu setkání je většina času věnována práci na tématech, která přinášejí členové skupiny.


AKTUÁLNÍ TERMÍNY SUPERVIZNÍ SKUPINY

15. a 16. 1. 2020, 31. 3. 2020, 4. 6. 2020, 10. 9. 2020, 24. 11. 2020

CENA: 11 900,- / účastníka
Cena zahrnuje práci dvou lektorů po celou dobu konání supervizní skupiny (6 dní), pronájem místnosti pro setkání, drobné občerstvení.

PŘIHLÁŠKA NA SUPERVIZNÍ SKUPINU
LEKTOŘI SUPERVIZNÍ SKUPINY

 

DANIEL KAUCKÝ

Buďte si jisti, že ať se děje cokoli Dan se na to napojí a přidá svoji energii. Možná vás vyprovokuje, nebo nabídne nečekanou perspektivu. Z pozice protřelého supervizora a lektora volí odvážné strategie a nabízí překvapivé úhly pohledu. Dlouhodobě pracoval jako ředitel pro metodiku ve Fokusu Praha. Jako supervizor pracuje s řadou týmů pracovníků v přímé péči. Často je svědkem toho, kým pracovníci chtějí být vedeni, o kom sní a koho nevidí. Přeje oběma stranám, aby se našly.

HONZA KOSTEČKA

Býval manažerem a ředitelem a bavilo ho to. Dnes se s manažery na všech úrovních setkává téměř každodenně jako jejich průvodce a čím dál víc si uvědomuje, jak důležití jsou pro klienta, i když s ním nepracují. Zároveň také znovu a znovu vnímá, že nejlepší manažer je takový, který se dokáže postarat o sebe a pak svoji energii předává dál. Rád s manažery přemýšlí o jejich tématech a hledá s nimi řešení nejrozmanitějších potíží. Jeho oblíbená témata jsou zralé používání moci ve vztahu a láska k bližnímu v systému organizace.


JAK DANIEL A HONZA PRACUJÍ?
PODPORA JE V SÍLE SPOJENÍ

Dáváme podporu těm, kteří podporují jiné. S přijetím podpory pro sebe si mohu dovolit dávat jí přijatelně druhým. Dovolte si s námi laskavé kolegiální spojenectví určené pro detailní průzkum toho, co se odehrává.

PRÁCE JE NÁM RADOSTÍ

Momenty radosti a spokojenosti jsou nezbytné přísady. Práce nám pak chutná, baví nás, jde nám a děláme jí rádi. Držíme se radosti tam, kde je, a uvolňujeme jí cestu tam, kde se zdá, že není. Radost z práce dáváme do každého momentu.

REFLEXÍ PRÁCE NAVÁDÍME KE ZMĚNÁM

Je důležité promýšlení a reflexe toho, co se děje. V naší práci je promýšlení odrazovým můstkem k posunu. K posunu k lepšímu, k řešení obtížného, k rozvoji skvělého. I malý krok se počítá a velké věci se skládají z malých kroků. Naše práce vede ke změnám.

INFORMACE O SUPERVIZNÍ SKUPINĚ KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k této supervizní skupině a nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište Honzovi Kostečkovi na honza@tudytam-vzdelavani.cz, nebo mu zavolejte na mobil: +420 608 335 785.

DALŠÍ INFORMACE K SUPERVIZÍM S TUDYTAM

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Budějovická 9, Praha 4 – Michle
(prostory Křesťanského společenství Praha Jih)

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM