Zplnomocňování klienta a individuální plánování

Přestaňte bojovat s individuálním plánováním! Přestaňte se zlobit na „papíry“ a dejte jim roli, která jim patří: „sepisování plánů“ není cílem, ale prostředkem. Naučíme vás individuální plánování chápat jako případovou práci, při níž jde především o týmové hledání praktických řešení. Oproti jednodennímu kurzu IP se tady můžete do práce víc ponořit a uvažovat o tom, jak klientům pomoci získat více kontroly nad vlastními životy.


Kurz je akreditován MPSV č. A2017/0013-SP/PC.
Rozsah kurzu je 24 vyučovacích hodin.

⇒ Realizace je možná po konkrétní specifikaci obsahu kurzu a vzájemné dohodě.

ZPLNOMOCŇOVÁNÍ KLIENTA A INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNÍ

ANOTACE KURZU:

Kurz vede účastníky k náhledu, že výsledkem individuálního plánování je služba poskytovaná tak, aby byly naplněny individuální potřeby klienta (zatímco samotný individuální plán není výsledkem, ale nástrojem plánování). Účastníci jsou seznámeni s požadavky zákona č. 108/2006 Sb. a vyhlášky č. 505/2006 Sb. na individuální plánování a s pomocí výkladu a facilitované debaty zjišťují, co z těchto požadavků vyplývá pro praxi jejich služby: Co se plánuje a vyhodnocuje? Jak a kdy se vyhodnocuje „společně s klientem”? Co jsou osobní cíle? Jak lze plány zaznamenávat? Na příkladech z vlastní praxe mají účastníci možnost vyzkoušet si strukturované týmové uvažování o potřebách klienta, cílech spolupráce a možných krocích k jejich naplňování. To vše především při plánování průběhu služby pro uživatele, u nichž je proces plánování z různých důvodů problematický. V kurzu se soustředíme na způsoby zplnomocňování klienta tím, že se připojujeme k jeho potřebám a pracujeme s jeho vnitřní motivací ke změně.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:

Kurz je určen pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách, kteří se potýkají se způsobem (a někdy i smyslem) individuálního plánování v práci s klienty, bojují s „papírováním“ a s „formuláři“.

CO VÁM KURZ PŘINESE:
  • Porozumíte požadavkům zákona 108/2006 Sb. a vyhlášky 505/2006 Sb. na individuální plánování.
  • Porozumíte tomu, že výsledkem individuálního plánování není samotný individuální plán, ale služba poskytovaná tak, aby byly naplněny individuální potřeby klienta.
  • Seznámíte se s možnostmi zaznamenávání individuálního plánování.
  • Zažijete přínos týmové spolupráce při individuálním plánování.
  • Získáte zkušenost s individuálním plánováním služby pro klienta, u kterého je proces plánování z různých důvodů problematický.
  • Můžete reflektovat dosavadní způsoby individuálního plánování ve službě, kde působíte, a získáte podněty pro případné metodické změny.
  • Porozumíte principu zplnomocňování a jeho propojení s poskytováním sociální služby.

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně není vypsaný žádný termín otevřeného kurzu.

Rádi kurz realizujeme přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU:

DITA VOJÍŘOVÁ

Skvělý prostor pro důkladnou kazuistickou práci, jejímž výstupem je nejen písemně zpracovaný individuální plán, ale hlavně chuť pracovníků se na něm podílet. Propojení se zákonnou povinností individuálně plánovat je na tomto kurzu samozřejmostí.

 

Jenda PalečekHONZA PALEČEK

Tři dny? Proč ne? Může to být zábava, navíc užitečná.

ODBORNÉ VEDENÍ KURZŮ – LEKTOŘI


 

INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL
info@tudytam-vzdelavani.cz

Zásady ochrany osobních údajů
NOVINKY TUDYTAM