Vedení případových konferencí

Případová konference není úředním jednáním, je to metoda sociální práce, která má jistá specifika. Když je dobře vedena, nejen že se podaří dobře nastavit její cíle, ale účastníci odchází s jasně stanovenými úkoly a opatřeními pro další období, která vedou ke zlepšení situace ohroženého dítěte.
Pojďte si bezpečně vyzkoušet, jaké je to vést dynamickou skupinovou diskuzi. Osvojte si potřebné facilitační dovednosti a připravte se s námi na situace, které velmi pravděpodobně ve vaší profesní kariéře nastanou.


Kurz je akreditován MPSV č. A2020/1029-SP/VP.
Požadavek: 100% účast.
Rozsah kurzu je 8 vyučovacích hodin.

VEDENÍ PŘÍPADOVÝCH KONFERENCÍ

ANOTACE KURZU

Každá případová konference je jiná, schází se na ní různorodá skupina lidí, může být svolána za různým účelem. Od facilitátora takového jednání se očekává nadhled, respekt k účastníkům, a zároveň schopnost vést skupinu ve vymezeném čase k cíli, který bude v nejlepším zájmu ohroženého dítěte – a to včetně konkrétních kroků, které budou po skončení případové konference následovat.

Kurz je zaměřen na rozvoj facilitačních dovedností účastníků a praktický nácvik vedení případových konferencí. Jeho součástí je základní teorie a její aplikace do praxe. Účastníci kurzu si osvojí potřebné facilitační dovednosti, seznámí se se specifiky jednotlivých fází případových konferencí a vyzkouší si facilitaci jednání. Kurz je určen zejména pro sociální pracovníky orgánu SPOD, kteří jsou při výkonu své profese pověřeni vedením případových konferencí.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Pro pracovníky OSPOD.
Pro ty, kteří chtějí umět vést případové konference.
Pro ty, kteří chtějí získat při vedení případových konferencí jistotu.
Pro ty, kteří chtějí mít pro práci s rodinami více nástrojů – aby mezi nimi mohli v konkrétní situaci zvolit tu nejvhodnější.
Pro ty, kteří chtějí porozumět tomu, co a proč se na případových konferencích děje.

CO VÁM KURZ PŘINESE

  • Budete rozumět jednotlivým fázím procesu případových konferencí a upevníte se v tom, na co v jejich průběhu nezapomenout.
  • Seznámíte se se základními prezentačními a facilitačními technikami a dostanete příležitost se v nich zdokonalit.
  • V bezpečném prostředí si vyzkoušíte vedení a zažijete průběh případové konference.
  • Rozvinete dovednost formulovat se skupinou cíle a funkční výstupy případové konference.

MÁTE O TENTO KURZ ZÁJEM?

Aktuálně nemáme vypsané termíny otevřeného kurzu

Rádi kurz realizujeme také přímo u vás v organizaci, ať už sídlíte kdekoliv v České republice. Stačí vyplnit tento krátký formulář nebo nám zavolat a vše společně domluvíme.


LEKTOŘI O KURZU

Helena KožíškováHELENA KOŽÍŠKOVÁ

Dobrý facilitátor může umožnit, co se zdálo být nemožné, může zrychlit, co se posouvá pomalu. Pojďme spolupracovat. Pojďme si rozdělovat role a pak je ctít. Pojďme se učit nejen zjišťovat, podporovat, ale i shrnovat, zpřehledňovat, strukturovat, posouvat a provázet k cíli, o který tu jde. Vážně to pomáhá svěřit někomu roli facilitátora; umět facilitovat.

Dagmar DvořáčkováDAGMAR DVOŘÁČKOVÁ

Vedení případové konference vnímám jako jednu z dovedností pracovníka sociálně právní ochrany dětí vedoucí k pružnějšímu realizování případových konferencí na jednotlivých pracovištích SPOD. Získáte tak i zkušenosti, jak klást otázky, a dovednost v odpovědích rozeznat to podstatné a důležité pro další práci s rodinou.

Honza PalečekHONZA PALEČEK

Zaměření na budoucnost, společné hledání řešení, respekt k potřebám zúčastněných, facilitace procesu, nečekané zákruty… No, nevyzkoušeli byste si to?

Dita VojířováDITA VOJÍŘOVÁ

V sociálních službách máme někdy obtíže přizvat blízké členy rodiny a další pečující osoby. Nemáme k tomu dostatečné sebevědomí, ale ani dovednosti. Je důležité zprostředkovat rodinám a klientům pozitivní zkušenost, a ne v nich posilovat další nepříjemné a někdy i nedůstojné zážitky. A proto je třeba umět případové konference dobře připravit a všechny zapojené bezpečně a citlivě provázet ke společnému řešení. V dobře vedených případových konferencích můžeme pracovat ve vzájemné synergii, čímž se nám rozšiřují naše možnosti sociální práce.

Tomáš MasopustTOMÁŠ MASOPUST

Facilitace jakýchkoliv procesů mě odjakživa neuvěřitelně baví. Je to velké dobrodružství a často také adrenalin. Když se navíc ještě jedná o proces, ve kterém jde opravdu o hodně, je to dvojnásobná radost.

 


INFORMACE O KURZU KE STAŽENÍ V PDF

Zajímají vás podrobnější informace k tomuto kurzu nebo se chcete zeptat na něco jiného?
Napište nám na kurzy@tudytam-vzdelavani.cz nebo nám zavolejte na mobil: +420 721 847 730.

KOMPLETNÍ PORTFOLIO KURZŮ

 

Sociální sítě
KONTAKT

ADRESA ŠKOLICÍ MÍSTNOSTI
Dukelských Hrdinů 500/25A, Praha 7 – Holešovice
Klikněte pro více informací.

EMAIL: info@tudytam-vzdelavani.cz

Zájem o odběr novinek TUDYTAM

PODPORUJEME SUPERVIZORY